Fortuna kontra LV BET- nasze porównanie bukmacherów

 

Dla miłośników zakładów sportowych online, jak i dla osób zainteresowanych rozpoczęciem przygody w branży bukmacherskiej, wybór bukmachera może okazać się niełatwy. Jeśli poszukać w Internecie, okaże się, że o naszą uwagę konkuruje cała masa bukmacherów, którzy prześcigają się w promocjach i bonusach, aby zachęcić nowych użytkowników. Dzisiaj porównamy dwóch z nich, aby pomóc Wam dokonać właściwego wyboru, zależnie od Waszych potrzeb i preferencji gry.

Kim są obaj bukmacherzy

Już na pierwszy rzut oka widać ogromną różnicę między Fortuną a LV BET. Fortuna to najdłużej działająca i jedna z największych firm na polskim rynku w branży bukmacherskiej, co wiąże się z posiadaniem przez nich punktów stacjonarnych dla miłośników zakładów w wydaniu tradycjonalnym. LasVegas Bet natomiast to nowicjusz na polskim rynku, obecny zaledwie od 2016 roku. Firma zdecydowała się wejść na polski rynek, kiedy w życie weszła nowa ustawa hazardowa i po rezygnacji z udziału w rynku przez wielu zagranicznych bukmacherów na polskim rynku bukmacherskim pojawiła się próżnia. LV BET jest więc nowy i może mniej znany graczom w Polsce. Firma oferuje wyłącznie zakłady online: nie mamy tu opcji obstawienia zakładów w fizycznej placówce. Różni ją to bardzo od Fortuny, która chwali się posiadaniem 600 placówek, gdzie zatrudnia około 1000 pracowników.

Rejestracja w serwisach

Rejestracja w serwisie bukmacherskim nie może być całkiem bezproblemowa i prosta, bo prawo wymaga, aby bukmacher najpierw sprawdził każdego nowego użytkownika. Dla niektórych może to być zniechęcające: trzeba podać szereg danych osobowych i teleadresowych, zeskanować dokumenty, znaleźć numer konta bankowego, a potem jeszcze czekać na weryfikację. Dlatego zachęcająca może się tu okazać oferta Fortuny, gdzie na start możemy użyć konta tymczasowego, a rejestrację w serwisie dokończyć później. Na to mamy nawet 28 dni! Jednak gdy już czas będzie na ukończenie rejestracji, u obu bukmacherów wymagane będą praktycznie te same dane. Wiąże się to z faktem, że większość danych ma na celu zgodność z polskim prawem hazardowym. I tak u żadnego bukmachera nie założymy konta będąc niepełnoletnim; nie założymy również dwóch kont pod tym samym loginem/ adresem e-mail.

Bonus na start

Jeśli jesteś nowym graczem i zastanawiasz się, u którego z tych dwóch bukmacherów lepiej założyć konto, ważnym czynnikiem będzie dla ciebie wysokość bonusu proponowanego przez każdy z serwisów na start. W obu przypadkach po spełnieniu określonych warunków możemy otrzymać dodatkowe środki na grę, stając się nowym użytkownikiem platformy. W Fortunie obiecuje się nam 120 zł już bez depozytu; jeśli skorzystamy z kodu promocyjnego LV BET, na start otrzymamy 30 zł bez depozytu. Obaj bukmacherzy zachęcają też nowych użytkowników do rozpoczęcia zakładów, oferując bonusy za złożenie pierwszych depozytów. U Fortuny mowa o maksymalnym bonusie od pierwszego wkładu o równowartości 400 zł, a w LV BET jest to nawet do 1500 zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że bonusy obłożone są określonymi warunkami przyznawania i należy ściśle trzymać się instrukcji na stronie, by otrzymać dodatkowe środki na start.

Mimo, że bonus powitalny w Fortunie wydaje się niższy, bukmacher jest nieco bardziej przejrzysty co do określania warunków otrzymania bonusów. Wyjaśnienia na stronie LV BET mogą okazać się niejasne dla nowych użytkowników, dopiero rozpoczynających przygodę z zakładami. Dla tych ostatnich Fortuna przygotowała bardzo atrakcyjną promocję, której brak w ofercie LV BET: mowa tu o pierwszym zakładzie bez ryzyka. Jest to szczególnie atrakcyjne dla nowych graczy, niepewnych swoich szans w zakładach. Naszym zdaniem to strzał w dziesiątkę, a dla użytkowników szansa na dobry początek zabawy z zakładami sportowymi.

Dla kibiców

Nie bez znaczenia dla wielu będzie też kwestia sponsoringu drużyn sportowych. Znaną taktyką bukmacherów jest sponsorowanie drużyn w celach promocji i pozyskania nowych klientów. Niestety, może to wpłynąć również negatywnie na odbiór strony przez polskich fanów sportu, ponieważ kibice mogą być niezadowoleni z faktu sponsorowania przez bukmachera drużyny przeciwnej. Warto tu podkreślić, że bez względu na drużyny sponsorowane przez danego bukmachera, najważniejszy jest sam fakt, że polski sport ma dzięki temu tak potrzebny zastrzyk gotówki. Ale dla najbardziej zagorzałych fanów podajemy poniżej, które drużyny sponsorowane są przez obu bukmacherów.

Fortuna:

  • główny sponsor Legii Warszawa,
  • sponsor tytularny 1 Ligi piłkarskiej,
  • sponsor ekstraklasowej Miedzi Legnica,
  • sponsor pierwszoligowych klubów: GKS Katowice, TS Podbeskidzie, Raków Częstochowa i Wigry Suwałki,
  • od listopada 2018 oficjalny sponsor Reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

LV BET:

  • oficjalny sponsor Wisły Kraków,
  • oficjalny sponsor Stali Mielec,
  • oficjalny sponsor Krakowskiej Garbarni,
  • sponsor koszykarskiego Śląska Wrocław,
  • sponsor Zagłębia Sosnowiec, Wisły Płock, Arki Gdynia, Widzewa Łódź.

Atuty bukmacherów

Nie samym sportem żyje człowiek…potrzebne będą nam jeszcze narzędzia ułatwiające życie każdego kibica zakładów. I tak obaj bukmacherzy oddają w nasze ręce aplikacje mobilne i mobilne wersje swoich stron. Fortuna jest tutaj nieco bardziej atrakcyjna, bo w aplikacji znajdziemy statystyki i ustawimy powiadomienia, co nie jest jeszcze dostępne u LV BET.

Odwrotna sytuacja jest w kwestii opcji pomocy dostępnych użytkownikom. Strona Fortuny jest może i dość jasna i zawiera mnóstwo informacji, ale jeśli mamy dodatkowe pytania, do dyspozycji pozostaje nam jedynie…formularz zgłoszeniowy. LV BET zdaje się być znacznie bardziej przyjazny użytkownikom, udostępniając nie tylko formularz, ale i czat online oraz klasyczną opcję wysłania e-maila z zapytaniem.

W Fortunie ciężej również znaleźć informacje na temat dostępnych metod płatności; LV BET ma na ten temat osobną zakładkę. Na dole strony głównej Fortuny znajdziemy jednak całą listę obsługiwanych banków i portfeli internetowych, na tle której LV BET wypada słabo. Za to ten drugi bukmacher promuje opcję Rapid PAY dla użytkowników zaprzyjaźnionych banków (wypłata środków w 10 minut) oraz jasno stawia sprawę, że od wpłat i wypłat nie jest pobierana żadna prowizja.

Jak dwie krople wody

Mimo wyżej wymienionych różnic, szybko zauważymy, że między Fortuną a LV BET jest jeszcze więcej podobieństw. Już pierwszy rzut oka na ich strony internetowe może przyprawić nas o dziwne uczucie déjà vu… Nie tylko układ stron, ale nawet kolorystyka są uderzająco podobne! Dla standardowych zakładów, również oferta obu bukmacherów wiele się nie różni: znajdziemy na obu zakłady bukmacherskie, zakłady na żywo, sporty wirtualne, wyniki wydarzeń sportowych i statystyki. Przy tak licznych podobieństwach, decyzja o rozpoczęciu gry u jednego lub drugiego bukmachera może być niczym obstawianie zakładu sportowego, gdzie możemy jedynie oprzeć się na statystykach i własnej intuicji, ale wyniku na 100% nie przewidzimy. Ale być może nie jest to żaden problem dla miłośników zakładów sportowych, dla których ta doza niepewności jest tym, co tak pociąga ich, aby spróbować swojej szansy!